• ahmet berk
  • 4.914 views
  • 15 Ocak 2015
  • 0
  •  1

Mihrimah Sultan Hamamı / İstanbul

Mihrimah Sultan Hamamı Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından çok sevdiği kızı Mihrimah Sultan adına zamanın ve tüm zamanların mimarı olan Mimarsinan’a yaptırdığı hamamlardan birisidir. Edirnekapı’da bulunan hamam Mihrimah Sultan Cami külliyesinin bir bölümünü teşkil etmekte ve günümüzde de hala hizmet vermektedir. 1562 – 1565 yılları arasında inşası tamamlanan hamam Türk hamam kültürünün tüm özelliklerine sahip biçimde çift taraflı hamam özelliğine sahip olarak yapılmıştır.

 

HİZMETLER

Hamamda müşteriler özel odalarında soyunup kendilerine verilen peştamal ve şortla sırasıyla göbektaşı, sauna, havuz ve jakuzi bölümlerinde dilediği kadar kalarak hizmet alabilmektedir. Özel masörler tarafından kese ve masaj hizmeti alabilmektesiniz. Dileyenler kuru masaj ve köpük masajı hizmeti de alabilmektedir. Kurulandıktan sonraysa özel odanızda dinlenebilmektesiniz.

 

Mihrimah Sultan hamamı tarafından verilen başlıca hizmetler; gelin hamamı, damat hamamı başta olmak üzere her türlü dernek ve toplantı organizasyonlarınızda, turizm acentelerine ve film, dizi ve klip çekimi gibi organizasyonlarınızda hizmet alabilirsiniz.

 

İletişim bilgileri:

Fevzipaşa cd. No:33 Edirnekapı / İstanbul

Mail: info@mihrimahsultanhamami.com

Telefon: 0212 523 0487

Yazar: ahmet berk #editor


Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ